Тема закрытаОткрыть новую тему
> Створення рукоятки меча, Урок (Магія Вуду)
post 6.1.2011, 22:53
Пост #1
Last Defense
Репутація:   2921  
Головний Суддя
Death Cult
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 6.8.2008
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Clan Finance Support Holocron
В фонд клану власника цього голокрону щодня надходить +100 CUAG.
Власник цього голокрону турбується про стабільні грошові надходження до клану, в якому він зараз перебуває.
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
2
Blaster Pistol
У Вашому інвентарі тепер завжди буде надійний пістолет-бластер.
Куди меч не дотягнеться - бластер дострелить.
Тим, хто вміє стріляти він завжди стане у пригоді.
Jetpack
У Вашому інвентарі з імовірністю 10% з'являється Jetpack.
1
Nanosuit
Special: health regeneration, strong melee damage & knockback

Секретная разработка имперских наемников. Нанокостюм повышающий выносливость. Был украден со складов империи мандалорианцами.
3
Bones
Special: damage +50%

Викрадений з храму жертвоприношень Культу Смерті, меч пронизує Темна Сторона Сили! При проникненні в тіло суперника, виплескує руйнівні потоки плазми, що спалюють кістки і кров живих істот.

Не можна використовувати як два меча в дуалах. Тільки один в правій руці.
Golden Lotus
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Юний джедай Анкі Тао-Лі завжди був романтичною та творчою натурою, що яскраво виразилося на створенних ним світлових мечах. Світловий посох з дюрасталі всередині, отримав гарне срібно-золоте покриття з цікавими золотими абстрактними візерунками. Меч отримав назву "Золотого Лотоса", адже саме цією квіткою любувався Анкі, коли йому в голову прийшла ідея форми рукоятки свого меча. Після смерті джедая, меч потрапив у руки його переможця, одного із ситхів, проте він так і не зміг покорити силу вкладену творцем у меч і продав його цінувальникам гарних речей за кругленьку суму, а згодом меч потрапив на аукціон чорного ринку на Нар-Шадда.
Aggression
Глефа цієї моделі була розроблена спеціально для ситхів- асассинів для роботи в особливих умовах. Відомо, що немає більшого клопоту для ситха-вбивці, аніж пара улюбленців-ісалімірі на руках у жертви. В таких умовах застосувати світловий меч досить складно, а всі інші переваги Сили вже не здатні допомогти. Саме цей факт змусив ситхів створити спеціальну зброю для боротьби в умовах відсутності зв'язку з Силою. Оригінальність ідеї полягала в тому, що до світлового посоха приєднали пару лез із кортозису, якими з легкістю можна було прирізати жертву, а бо ж просто вилити свій гнів на ненависних ісаламірі.
3
Champion of The Tournament
"SEGS Championship"
Candy cane
Restores one time 100% of your health on activation on any server except OD and Pure OB games.
Новорічне печиво
За успішне виконання новорічного квесту 2020!

Цей артефакт - новорічне печиво, яке є смачним додатком до новорічного столу його власника!
Так-так, вам не померіщилось - це дійсно те, про що ви думаєте (ні, це не рецепт лимонадного соку), сьогодні добрий Пан Ральф розповість вам, як же створити свій власний світловий меч. Кожна істота в галактиці: джедаї й джедайки, ситхи і ситші (чи як вас там..), гуманоїди, люди, не знаю... інопланетяни, короче - всі "чьоткі пацанчики", чутливі до Сили, повинні вміти це робити. Не буду сильно вас затримувати, бо знаю, що і я, і мій вступ уже всім остогид. Оскільки Geko позаливав всі свої голограми на інфостор (інтернет йому пухом), якого жорстоко закрили, а мій комп'ютер якогось чорта навіть і не думає дозволяти жодному 3D Max'y нижче дев'ятої версії працювати аби я зміг відновити голограми, тому я вам покажу дещо інший спосіб створення свого хілта, у дещо іншій програмі. Ймення цій програмі - Gmax, вона від одних же розробчиків 3D Max'a. Ну звісно, окрім самого Gmax'a нам потібно буде в поміч низка інших програм, але я усе передбачив і пододавав потрібні файли разом з інструкцією до інсталювання в цей архів (Сило, благослови Гугл, який допоміг знайти мені експортер MD3 файлів для цієї програми).

Отже, наш процес створення меча складатиметься з п'ятьох етапів:
Створення шляхів
Моделювання
Робота з УВ картами (UVWMapping)
Текстуризація
Запихування цього всього в JA

Я говорив про дещо інший спосіб, він полягає в тому, що на його реалізацію нам потрібне креслення нашого творіння. Здобути креслення є 3 способи: Гугл, фотошоп і свої вмілі руки з олівчиком.
Так як нам потрібно щось простеньке для початку, а в фотошопі я ніфіга не вмію працювати, тому я дістав свій блокнот і накреслив щось типу такого:

Ага, я знаю, що якість жахлива, просто коли я підібрався до сканеру, то виявилося, що він глюкнув, а причину
з якою він влаштував забастовку я не зміг з'ясувати. Ненавижу сканери. Так, я знаю, що сканер - це круто, але чим більше крутої техніки - тим більше проблем. Отже довелося робити все варварським і всім відомим способом:
сфоткати на телефон і закинути в комп. Можете для тренування взяти і моє креслення, а можете своє якесь намалювати. Отже запускаємо Gmax і бачимо перед собою такі ієрогліфи:

Дивимося зверху на опції і виконуємо такі нехитрі шаманські рухи: клацаємо на вкладку
Customize -> Viewport Configuration -> Layout, задаємо такі налаштування і клацаємо OK:

Чудово, тепер виділяємо колонку Left і знову робимо махінації лівою кнопочкою мишки:
Views -> Viewport Background нажимаємо кнопочку "Files..." і вибираємо наше креслення, після чого Apply і OK.
Можна натиснути на клавіатурі кнопочку "G", тоді розмітка пропаде, якщо вона вам заважає. Окей, у нас уже
все готово, тепер можна приступати і до самого процесу моделювання.
Створюємо циліндр з налаштуваннями, як на картинці, і тягнемо його до краю нашого креслення. Обов'язково слід назвати
нашу модельку аби потім до неї корректо відображався шлях, я назвав його saber (ну.. чисто з логічної точки зору).


Запам'ятайте ці функції,
ви з ними будете дуже довго товаришувати. Перша (Move) - це опція переміщення.
Друга (Rotate) - обертає вашу модель. Третя (Scale) - збільшує і зменшує вашу модель в одинакових пропорціях.
Вибераємо Rotate і розвертаємо нашу модельку ось так:

Клік правою клавішею мишки по модельці Convert To: -> Convert to Editable Poly. Ми увійшли до керування
полігонами нашого меча. У вкладці Selection натискаємо на червоний квадратик (Polygon),
виділяємо передній шестикутник (аби краще бачити полігони раджу натиснути кнопку F2, тоді вони будуть
контрасніше виділятися) і тягнемо його до краю.

Переходимо на вкладку Edit Geometry і шукаємо опції Extution (Видавити\вдавити) і Outline (чорт його знає, як воно
перекладається).


Наша подальша робота буде з ними дуже тісно зв'язана. Зараз ми будемо чергувати ці функції, аби нарешті намалювати образ нашого меча.
Не знаю чому, але я завжди починаю моделювати спочатку сам кінець меча, а потім уже йду до гори. Отже виділяємо
задній шестикутник, і зажимаємо стрілочку вверх біля Extution. Мусить вийти ось так:

Тепер виділяємо шестикутник. А в принципі я не правий. Це може бути будь-яка інша багатокутня фігура, все
залежатиме від того, скільки сегменів ви їй дасте, чим більше сегментів - тим краща якість.
Проте - тим більше вершин падає на нашу поверхність. Просто фішка в тому, що JA+ (чи будь-який JA, незнаю)
підтримує лише 1000 вершин на одну поверхність і якщо ми робимо меч лише з одної поверхності
(от як зараз, наприклад), то мусимо вкладатися в ці 1000 вершин і найоптимальнішим варіантом, на жаль, робити
наш меч з 6 сегментів. Потім, в кінці опишу (для тих, хто захоче серйозно цим зайнятися)
як ділити наш меч на частини. Отже виділяємо наш шестикутничок і починаємо дуже веселу забаву.
Клацаєм один раз на стрілочку вверх біля Extrution - наша модель висунулася на 0.1 чогось там. Це потрібно
для того, аби створити нове, майже непомітне, поле для Outline. Outline виконує опцію зміщення виділеної
області, можна навіть провести паралель між опціями Scale та Outline, тільки вони працюють в різних площинах.
Тепер нам потрібно поглядати дуже уважно на наше креслення і на те, що ми зараз будемо робити. Ми зменшуємо
значення Outline (ну або просто утримуємо стрілочку вниз біля цієї опції) і дивимося, поки виділена червона
лінія не зійдеться з нашим кресленням. Потім переходи до Extrution і видавлюємо її.

Принцип зрозумілий? Далі знову на 0.1 видавлюємо і збільшуємо Outline, знову видавлюємо, знову 0.1, зменшуємо Outline... і т.д.
Нагадую не забувайте кожного разу видавлювати модельку на 0.1 перед використовуванням Outlin'a, якщо ви забудете це зробити, то вийде каша-малаша.
Після десятка раз таких операцій ось, що у мене вийшло:

Тепер можемо переходити з полігонного режиму (вимикаємо червоний квадратик) до вершинного режиму (вмикаємо крапочки).
Там ми "підганяємо" нашу модель під креслення перетягуючи наші вершини (не дуже вдалий приклад, бо я сфотографував свій малюнок криво
і тому довелося імпровізувати).

Модель майже готова, залишилося виділити полігон на лопасті меча і пересунути його назад, щоб утворити отвір,
звідки буде вилазити лезо нашого меча (але це уже дуже по варварськи, краще пофантазувати і щось красиве придумати).
Окей, з моделюванням покінчено. Тепер можна піти і відпочити, бо наступний крок буде дуже складним.
UVWMapping.
А зараз ми будемо створювати заготовку для текстур! Бачили, коли ваша бабуся пече печенька, то використовує для них спочатку такі металеві заготовки?
От ми зараз будемо таку саму створювати. Для цього натискаємо на стрілочку біля напису Modifier list і додаємо
модифікатор Unwarp UVW. Натискаємо на + біля нього і вибираємо Select Face. До цього способу, про який я вам зараз розкажу
я додумався сам, тому для тих, хто знає як це робиться він може здатися дещо дивним. ТИХО! Вашої думки ніхто
не питає! У вас було море часу створити свій урок по створенню меча і у вас заграла одна з двох причин, чому
ви цього досі не зробили. 1 - лінь, 2 - не захотіли ділитися секретиками з народом! Ганьба! Тому попрошу геніїв
моделювання і всіляких мегокритиків одразу закрити цю сторінку і йти на сервери знущатися з бідних гостів.
Не знаю... скажімо на прохання допомогти з реєстрацією і на стандартне запитання "Як зареєструватися?" відповідати
мего геніальною фразою "руками" і тішитися собі, чи чим ви там ще займаєтеся? Ну, ви натяк зрозуміли.
Отже... у вкладці Sub Object Params вибираємо "Y" і виділяємо всі полігони, які знаходяться на цій площині. Взагалі, нам потібні будуть лише площини "Y" та "Z".

Натискаємо на велику кнопку Planar Map і потім на Edit... Опиняємося тут:

Увімкніть знизу той трикутничок, що я позначив на картинці, він буде показувати тоді лише об'єкти тої площини, які
ви виділили. Так... тепер іде саме занудне. Зараз ми повинні довго і нудно розгрібати це все. Тут потрібно мати
хоч трохи уяви, бо можна звернути собі голову. Покажу на прикладі. Спочатку вибираємо одну з полосочок і відводимо її в сторону, аби не плутатися з іншими точками.

Знімаємо з неї виділення і потім, з затиснутим Ctrl (на клавіатурі така кнопка є) виділяємо чотири середніх точки і відтягуємо трохи вбік.


Воно об'ємне _a1.gif Тепер нам потрібна ця кнопка .
Виділяємо будь-які дві паралельні точки і пару раз тарабанимо на ту кнопку. Вона їх роз'єднує. Акуратно їх розтянуємо і робим гарну малесеньку полосочку.

Продовжуємо цю нудну справу. Поки не вийде красиво. Тут головне терпіння. Якщо ви не витримаєте і все-таки викините монітор з вікна, то нічого доброго з того не вийде.

Окей, з тим розібралися. Тепер переходимо в площину "Z" і виділяємо те, що належить їй. Правда не все одразу,
а по одному. Добре те, що тут не доведеться вовтузитися з точками, а просто змешнити виділені точки до розумних розмірів опцією Scale.

Коли ви нарешті намучитеся з цим у вас вийде щось на каштлат:

Текстуризація.
Це і є наша заготовка. Ех...робите з наю, що хочете, текстурите, як хочете. Оскільки я в фотошопі вмію лише
обрізати, змінювати розмір картинок і заливати все кольором переді мною стає велика проблема в текстуризації,
проте не вміння головне, а бажання, ге?)) Без найменших сумнівів я все залив чорним кольором.
Текстуру зберігаємо у розмірі 512x512 пікселів і називаємо її так, як ви назвали свою модель.

Чудово, повертаємовся в Gmax, натискаємо клавішу "M" чим викликаємо віконце до Material Editor.
New -> вибираємо Standart. Натискаємо на маленький квадратик навпроти Diffuse, вибираємо bitmap і нашу текстуру.
Матеріалу теж даємо назву нашої моделі. Apply. Все, текстура накладена.

Тепер ми повинні дати мечу теги виходу леза та центр, за який наш персонаж буде триматися. Для цього ми повинні використати скріпт імпорту MD3.
Для цього ми заходимо у такий молоточок зверху.

Далі MAXScript, вибираємо Quaqe MD3 Import і натискаємо на нього - відкриються додаткові опції.
Тепер ми повинні позичити стандартну модельку з JA. Яка стандартна моделька? Правильно - Катарна.
Залазимо в нашу папку з грою -> Base -> assets1 -> models -> wepons2 -> saber і тиряєм звідти файл
під назвою saber_w.md3. Повертаємося в Gmax. В нововідкритих опціях вибираємо Import MD3 і вибираємо цей файл.
Можна одразу її й не помітити, але знайте - вона є, просто маленька і стоїть на нульових координатах. Нам потрібно зменшити наш меч до таких самих розмірів,
як і рукоятка Катарна і поставити у таке саме положення. В чьому нам допоможуть опції Move і Scale.
Взагалі-то "державна" модель мусила одразу з'являтися з потрібними нам тегами виходу меча та опори, але
ясно, що у мене не як у людей і чомусь ці теги відсутні. Доводиться їх робити самому.

Коли ви припасували гарно вашу модельку до Катарна, можете видалити його. Легко помітити, що рукоятка Катарна
складається з двох частин, а все через ті вершини та обмеження. Потім я розкажу, як так робити. Нічого складного
у тому немає. Отже створюємо тег виходу леза. Для цього натискаємо у нашому скрипті кнопку Create New Tag.
Тег, що з'явився потрібно назвати tag_blade1 (якщо ви робите глефу, то вам потрібно буде створити другий тег,
тільки назвати його потрібно tag_blade2, а можна і три леза... і чотири _a1.gif ). переміщуємо тег виходу меча, до
лопасті, звідки він має виходити і повертаємо гострим кінцем донизу. Створюємо ще один тег і даємо йому назву
tag_parent його не треба ніде крутити, просто помістити його туди, де має триматися персонаж за нього.

Finito! Залишилася сама малість _a1.gif. File -> Export тип файлу MD3, назва - saber -> Ok -> Export Now.
Так, воно ще хоче, аби ми задали якісь параметри експортуванню, але я в тому не розбираюся, тому написав там банально буквочку "s" в першому ж вікні.
Тепер лишається "офісна" робота.
Створення шляхів та Запихування цього всього в JA.
Створюємо папки models та ext_data. В папці models створюємо папку weapons2, в папці weapons2 папку з ім'ям нашого меча, назву меч pupsik, отже папку Pupsik.
В папці ext_data створюємо папку sabers. Наш MD3 файл закидаємо в папку з ім'ям нашого меча (Pupsik), туди ж закидаємо і нашу текстуру. Створюємо
в блокноті текстовий документ з назвою saber, прописуємо там шлях до нашої текстури: saber,models/weapons2/pupsik/saber.jpg
і зберікаємо задаючи формат файлу skin. Тепер відкриваємо MD3 View. File -> Open і відкриваємо наш MD3 файл.
Далі File -> Import skin і відкримаємо наш файл скіну. Готово. Тепер наша текстура закріплена за нашою моделлю і не буде зчитуватися з жорсткого диску.
Знову File -> Export as GLM (Ghoul2)*without*90-degree skewing (added for JKA) і погоджуємося зі всіма віконцями, що там вискочать.
Заходимо в папку sabers, що знаходиться в папці ext_data і створюємо текстовий документ (знову в блокноті), називаємо його saber
і копіюємо туди таке:
saber (тут ваше системне ім'я, те саме, що і ваш glm файл. Якщо хочете замінити якийсь меч, просто пропишіть тут його системну назву, наприклад kyle. Тоді в грі ваш меч замінятиме рукоятку Катарна)
{
name ^5Pupsik (тут задаєм ім'я вашому мечу)
saberType SABER_SINGLE (якщо моделюєте став, то пишете SABER_STAFF)
saberModel "models/weapons2/pupsik/saber.glm" (тут прописуєте шлях до glm файлу)
soundOn "sound/weapons/saber/saberon.wav" (решту не чіпаєте)
soundLoop "sound/weapons/saber/saberhum4.wav"
soundOff "sound/weapons/saber/saberoff.wav"
saberLength 40
saberColor random
}

Зберігаєте файл з розширенням sab.
Перевіряємо все. В заключенні у вас повинно бути дві папки: ext_data (в ній папка sabers, а в тій saber.sab) та models (в ній папка weapons2, а в тій папка з ім'ям вашого меча, а там файли saber.glm, saber.skin та saber.jpg).
Виділяємо ці дві папки -> права клавіша миші -> добавить в архив -> формат архіву ZIP і назва Pupsik.pk3 -> OK

Готово, закидаємо наш меч в папку base і радуємся!

Правда тут видно, що тег миходу меча треба ближче до лопасті присунути, але я уже цим займатися не буду)
Дякую усім за увагу і удачі вам у ваших подвигах.

P.S.: Цей урок покаже вам основи створення власного меча, від якого ви уже зможете відбиватися далі і робити щоразу крутіші і крутіші хілти.


Правила теми:
В цій темі говоримо строго про моделювання мечів. Всілякі розмови про канарок, борусуків і про решту беззмістовних речей, про які так люблять всі говорити, про створення скінів і тому подібне будуть каратися.


Приєднаний файл  Gmax_JA_.rar ( 21.62Мб ) Кількість викачувань: 295


Генератор ключів для Gmax'a

Цю повідомину відредагував Ralf: 7.1.2011, 15:24
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 7.1.2011, 12:34
Пост #2
Користувач
Репутація:   18  
Neutral
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 15.10.2010
Cкажи, будь-ласка, як робити такий хілт, як меч, щоб крім рукоятки були ще й паралельні рук. коло ле за, як Cherche-Coeur?
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 7.1.2011, 13:44
Пост #3
Кибернетик-романтик
Репутація:   706  
Order of Anfor
Level 1
Rank:Guardian
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 1.11.2007
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Дуже дякую!
За розвиток магазину мечів і скінів
Офіційна велика подяка від порталу XJedi

Автоматично зменьшує термін покарань на серверах за порушення правил на 75%
Модератори видають меньші на 75% терміни покарань на форумі за порушення правил.
Прохання до суддів і модераторів проявляти особливо велику лояльність при розгляді скарг від власника цієї подяки!
1
Iron Man
Special: shield regeneration (25pt)

Кібернетична броня, аналогів якій немає у всьому всесвіті! Завдяки внутрішньому реактору що працює на палладії, вона постійно генерує навколо вас магнітне поле, що бере частину атак на себе.
Не рекомендується використовувати надто довго. Випромінювання палладію шкідливе для здоров'я.
4
Cherche-Coeur Gold
Ці мечі були виковані з чистого золота, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Cherche-Coeur Silver
Ці мечі були виковані з чистого срібла, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Golden Lily
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Цей меч створив Анкі Тао-Лі, юний джедай-лицар, коли зрозумів, що звична для нього форма Атару, якою він користувався зі своїм світловим посохом, вже не дає тих переваг, що раніше. Тоді він вирішив створити простий світловий меч, зручний для його нової форми бою - Соресу. Меч отримав назву "Золота Лілія". Після смерті творця, меч потрапив на чорний ринок.
Verpine's Trick
Special: steals enemy armor shield by one hit and adds 50% of it to saber owner!

Меч був створений джедаєм-вигнанцем, що належав до раси верпінів - комахоподібних розумних істот з астероїдних полів Роше. Верпіни ще з часів Старої Республіки славилися своїми технічними винаходами, зокрема найпотужнішими персональними енергетичними щитами. Творець цього меча зміг пережити Наказ 66 і сховатись на просторах Галактики. Хто зна, чи й не завдяки хитрому пристрої, який через промінь світлового меча викачував енергію зі щитів ворога.
Неплохой туториал, хотя я делаю обычно по другому, но в целом процедура аналогична. Я работал с Милкшейпом и ЗД-максом, ну и все проги для импорта и текстуризации. Кстати, Милкшейп (Milkshape 3D) тоже вещь хорошая, у него есть встроенные импорты/экспорты + необходимые тулзы для .мд3-модели меча, но я бі рекомендовал его только для ремодделинга.
Но Дж-макс весьма неплох во всех сферах, намного лучше для создания модели с нуля.
Только вот ключик не рабочий, дело в том, что за каждым юзером должен быть свой зарезервированный. Нужно нажать на ссылку над местом, где вводим ключ, пройти халявную регистрацию и нам выдадут ключ, причем в графах можна указывать что-угодо проверок на подлинность данных нет (например я левый мужик с города 909099 на островах Токелау). Насколько я понял, для простой версии (не профессиональные версии), регистрация и ключи идут абсолютно бесплатно.
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 7.1.2011, 15:22
Пост #4
Last Defense
Репутація:   2921  
Головний Суддя
Death Cult
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 6.8.2008
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Clan Finance Support Holocron
В фонд клану власника цього голокрону щодня надходить +100 CUAG.
Власник цього голокрону турбується про стабільні грошові надходження до клану, в якому він зараз перебуває.
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
2
Blaster Pistol
У Вашому інвентарі тепер завжди буде надійний пістолет-бластер.
Куди меч не дотягнеться - бластер дострелить.
Тим, хто вміє стріляти він завжди стане у пригоді.
Jetpack
У Вашому інвентарі з імовірністю 10% з'являється Jetpack.
1
Nanosuit
Special: health regeneration, strong melee damage & knockback

Секретная разработка имперских наемников. Нанокостюм повышающий выносливость. Был украден со складов империи мандалорианцами.
3
Bones
Special: damage +50%

Викрадений з храму жертвоприношень Культу Смерті, меч пронизує Темна Сторона Сили! При проникненні в тіло суперника, виплескує руйнівні потоки плазми, що спалюють кістки і кров живих істот.

Не можна використовувати як два меча в дуалах. Тільки один в правій руці.
Golden Lotus
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Юний джедай Анкі Тао-Лі завжди був романтичною та творчою натурою, що яскраво виразилося на створенних ним світлових мечах. Світловий посох з дюрасталі всередині, отримав гарне срібно-золоте покриття з цікавими золотими абстрактними візерунками. Меч отримав назву "Золотого Лотоса", адже саме цією квіткою любувався Анкі, коли йому в голову прийшла ідея форми рукоятки свого меча. Після смерті джедая, меч потрапив у руки його переможця, одного із ситхів, проте він так і не зміг покорити силу вкладену творцем у меч і продав його цінувальникам гарних речей за кругленьку суму, а згодом меч потрапив на аукціон чорного ринку на Нар-Шадда.
Aggression
Глефа цієї моделі була розроблена спеціально для ситхів- асассинів для роботи в особливих умовах. Відомо, що немає більшого клопоту для ситха-вбивці, аніж пара улюбленців-ісалімірі на руках у жертви. В таких умовах застосувати світловий меч досить складно, а всі інші переваги Сили вже не здатні допомогти. Саме цей факт змусив ситхів створити спеціальну зброю для боротьби в умовах відсутності зв'язку з Силою. Оригінальність ідеї полягала в тому, що до світлового посоха приєднали пару лез із кортозису, якими з легкістю можна було прирізати жертву, а бо ж просто вилити свій гнів на ненависних ісаламірі.
3
Champion of The Tournament
"SEGS Championship"
Candy cane
Restores one time 100% of your health on activation on any server except OD and Pure OB games.
Новорічне печиво
За успішне виконання новорічного квесту 2020!

Цей артефакт - новорічне печиво, яке є смачним додатком до новорічного столу його власника!
(Kryox @ 7.1.2011, 12:34) *

Cкажи, будь-ласка, як робити такий хілт, як меч, щоб крім рукоятки були ще й паралельні рук. коло ле за, як Cherche-Coeur?

У мому туторіалі показано, як створювати меч з одної поверхності, а Cherche-Coeur складається з двох, здається (а може й з трьох, треба глянути). Я потім опишу, як це робиться, спочатку спробуй з простенького почати)

Neltharion, так...не зауважив) Зараз знайду і додам посилання на той генератор ключиків. Чесно, з Мілкшейпом я майже ніколи не працював, саму програму бачив, але щось особливо в ній не розбирався. Та весь цей туторіал можна повторити в будь-якому Максі, який підтримує скріпти під JA, а це, здається, від п'ятої версії до сьомої, тільки треба для них оці скріпти імпорту та експорту пошукати.
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 7.1.2011, 15:37
Пост #5
Кибернетик-романтик
Репутація:   706  
Order of Anfor
Level 1
Rank:Guardian
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 1.11.2007
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Дуже дякую!
За розвиток магазину мечів і скінів
Офіційна велика подяка від порталу XJedi

Автоматично зменьшує термін покарань на серверах за порушення правил на 75%
Модератори видають меньші на 75% терміни покарань на форумі за порушення правил.
Прохання до суддів і модераторів проявляти особливо велику лояльність при розгляді скарг від власника цієї подяки!
1
Iron Man
Special: shield regeneration (25pt)

Кібернетична броня, аналогів якій немає у всьому всесвіті! Завдяки внутрішньому реактору що працює на палладії, вона постійно генерує навколо вас магнітне поле, що бере частину атак на себе.
Не рекомендується використовувати надто довго. Випромінювання палладію шкідливе для здоров'я.
4
Cherche-Coeur Gold
Ці мечі були виковані з чистого золота, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Cherche-Coeur Silver
Ці мечі були виковані з чистого срібла, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Golden Lily
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Цей меч створив Анкі Тао-Лі, юний джедай-лицар, коли зрозумів, що звична для нього форма Атару, якою він користувався зі своїм світловим посохом, вже не дає тих переваг, що раніше. Тоді він вирішив створити простий світловий меч, зручний для його нової форми бою - Соресу. Меч отримав назву "Золота Лілія". Після смерті творця, меч потрапив на чорний ринок.
Verpine's Trick
Special: steals enemy armor shield by one hit and adds 50% of it to saber owner!

Меч був створений джедаєм-вигнанцем, що належав до раси верпінів - комахоподібних розумних істот з астероїдних полів Роше. Верпіни ще з часів Старої Республіки славилися своїми технічними винаходами, зокрема найпотужнішими персональними енергетичними щитами. Творець цього меча зміг пережити Наказ 66 і сховатись на просторах Галактики. Хто зна, чи й не завдяки хитрому пристрої, який через промінь світлового меча викачував енергію зі щитів ворога.
Милкшейп поддерживает и максовский формат (.3дс помоему), так что может вполне служить и в роли импортера (он также поддерживает импорт/экспорт .мд3 и импорт .глм (прямой экспорт увы не катит без МД3Вивера)).

Вообщем, самое главное - алгоритм, остальное - уже дело вкуса, софта и умения =)
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 7.1.2011, 15:43
Пост #6
Товариш
Репутація:   869  
Death Cult
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 11.12.2008
2
Clan Personal Support Holocron
Власник цього голокрону зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
(якщо тільки вона уже не була зменшена за рахунок Premium/VIP голокрону).
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
Clan Finance Support Holocron
В фонд клану власника цього голокрону щодня надходить +100 CUAG.
Власник цього голокрону турбується про стабільні грошові надходження до клану, в якому він зараз перебуває.
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
1
Darth Revan
Special:
- absorbs 40% of received damage using 2 points of Force power for each point of damage
- increases max Force power to 120 points

«Реван обладал мощью. Это было все равно что смотреть в сердце Силы. Она закручивалась вокруг него в вихрь, поглощая все повреждения»
2
Earthdigger
Ходят слухи, что данный световой меч был сделан лично первым Аврором Raven Pride.
Wind Rapier
Special: increasing owner's movement speed +25%.

Один из первых легендарных мечей мастера Сима Плекса, экс-ментора ордена Джал-Шей. Путешествия по поверхностям необжитых планет обычно составляют сущий кошмар, чего только стоит проблема преодоления расстояний, когда транспорта нет под рукой. По этой причине, еще в одном из своих первых путешествий мастер Сим Плекс создал рукоять "Рапира Ветра", которая верой и правдой служила ему долгие годы, не раз помогая в бою и при преодолении сотен лиг по пересеченной местности.
2
2е місце в доброчесних ОБ
У вересні 2019
Здобув 2е місце у доброчесних Офіційних Битвах
Новорічне печиво
За успішне виконання новорічного квесту 2020!

Цей артефакт - новорічне печиво, яке є смачним додатком до новорічного столу його власника!
Хороший туториал, даже если я, не имея понятия о моделинге, сделал за 20 мин что-то, по форме напоминающее рукоятку=))) Правда дошел только до UVW Mapping. У меня только вопросы с полигонами: похоже на то, что ты, растягивая сегменты, уменьшаешь некоторые из них, при этом оставляя прямые углы (переходы). У меня при уменьшении одного сегмента края "стягиваются" за этим сегментом, из-за чего я чуть не запорол все=\

Сможешь пожалуйста объяснить? (в скайпе желательно)))

Цю повідомину відредагував Miracle: 7.1.2011, 15:48
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 8.1.2011, 16:24
Пост #7
This is the way
Репутація:   4363  
ДИРЕКТОР
Neutral
Level 1
A.F.: (2)
A.JA.: (0)
З нами з: 13.7.2006
1
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
3
Blaster Pistol
У Вашому інвентарі тепер завжди буде надійний пістолет-бластер.
Куди меч не дотягнеться - бластер дострелить.
Тим, хто вміє стріляти він завжди стане у пригоді.
Rocket launcher
У Вашому інвентарі з імовірністю 10% з'являється Rocket launcher.
Переносна ручна ракетниця. Поширена зброя штурму, яку використовують алтилерійські загони багатьох військ. Дуже зручна для знищення різноманітних типів ворожих транспортних засобів, командних станцій і ліквідації великої кількості піхотинців.
Concussion rifle
У Вашому інвентарі з імовірністю 10% з'являється Concussion.
Стріляє стисненими капсулами іонізованого повітря, створюючи потужну вибухову хвилю при контакті. Її використовували трандошанські найманці під час Війни Клонів. Технологічно важка в освоєнні, тому вона досить рідкісна. Але в умілих руках надзвичайно небезпечна річ, ця зброя для професіоналів.
4
Kusanagi
Дівчина, яку мало хто достойний мати! )
Iron Man
Special: shield regeneration (25pt)

Кібернетична броня, аналогів якій немає у всьому всесвіті! Завдяки внутрішньому реактору що працює на палладії, вона постійно генерує навколо вас магнітне поле, що бере частину атак на себе.
Не рекомендується використовувати надто довго. Випромінювання палладію шкідливе для здоров'я.
Chuck
Special: 500 HP, only melee, very strong kick, roundhouse kick is fatal for victim.

Чак Норрис никогда не спит. Он выжидает.
Если вы видите Чака Норриса, он видит вас. Если вы не видите Чака Норриса, возможно, вам осталось жить всего несколько секунд.
Чак Норрис не ходит на охоту, потому что слово "охотиться" подразумевает возможность неудачи. Чак Норрис ходит убивать.
Если вы спросите Чака Норриса: "который час", он всегда ответит: "еще две секунды". После того как вы спросите "две секунды до чего?", он ударит вас ногой с разворота в лицо.
Нет никакой теории эволюции - просто список существ, которых Чак Норрис пощадил.
Nanosuit
Special: health regeneration, strong melee damage & knockback

Секретная разработка имперских наемников. Нанокостюм повышающий выносливость. Был украден со складов империи мандалорианцами.
7
Proton
Special: length+

Завдяки керованому протоку протонів, цей меч довший ніж звичайні. Обережно! Не вмикайте його вдома, а то просмалите стелю.
Thunder
Special: knockback+

Меч пронизує Сила! Ваші вороги відлітають направо і наліво!
Bones
Special: damage +50%

Викрадений з храму жертвоприношень Культу Смерті, меч пронизує Темна Сторона Сили! При проникненні в тіло суперника, виплескує руйнівні потоки плазми, що спалюють кістки і кров живих істот.

Не можна використовувати як два меча в дуалах. Тільки один в правій руці.
Serren Sceptor
Special: unexpectable and strange behaviour, damage+, knockback+

Знайдений на дні океану планети Набу. Ходять легенди, що з такою зброєю ходила древня раса по цій планеті. На цей час ніхто не здатен зрозуміти і вконтролювати надприродну силу цієї чудної зброї. Легенди також говорять, що нею можна відправляти живих істот на іншу планету єдиним дотиком.
Quel-Drin-Fal
Special: burns all opponent's Force power for a 5 sec!
Також знімає захист Darth Revan перед вами.

Колись меч належав одному з магістрів Джедаїв, вручений йому за вдалі рейди на храми ситів, нині був викрадений з захоронень у Долині Сили, де і по-сьогодні покоїтся його перший власник.
Vampire
Special: 20-25% of damage goes to owners health.

Меч був викований на планеті Дж'т'п'тан чуттєвим до сили з одного із племен канібалів, який свого часу добре оволодів техніками ситхів. Під час того як сили Повстання шукали собі планету для притулку, плем'я було знищено, а меч потрапив до рук полювальника на скарби і згодом став товаром на лавці. Знавці кажуть, що меч відновлює здоров'я володаря за рахунок вбивства іншого, так як меч несе у собі сильний відбиток голодної ненависті Темної Сторони.
Heritage of Malachor
Special: Extra damage (33-50%) from toxins during 10 sec after each hit.

3
Candy cane
Restores one time 100% of your health on activation on any server except OD and Pure OB games.
Новорічне печиво
За успішне виконання новорічного квесту 2020!

Особливий артефакт, подарований персонально Міжгалактичним Сантою за допомогу у знаходженні втрачених подарунків. Надкусіть печиво, і Санта подарує вам будь-який небонусний скін або меч назавжди. Також це печиво можна обміняти на одну із послуг адміністрації XJedi.
XJedi футболіст
Гравець бере участь у реальних спортивних сходках порталу де грають в футбол
якби туторіал був би ще з кольоровою текстурою, а не просто чорною, ціни б йому не було )

В будь-якому випадку, Ralf, ось тобі премія від порталу
10000 CUAG

Хто зробить щось подібне по скінам отримає до 30000 CUAG (залежно від якості туторіала)
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 9.1.2011, 20:38
Пост #8
Товариш
Репутація:   550  
Neutral
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 31.3.2009
Ральф, а чи не міг би ти зробити відео туторіал, тоді б все було набагато зрозуміліше biggrin.gif
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 12.1.2011, 16:47
Пост #9
Last Defense
Репутація:   2921  
Головний Суддя
Death Cult
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 6.8.2008
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Clan Finance Support Holocron
В фонд клану власника цього голокрону щодня надходить +100 CUAG.
Власник цього голокрону турбується про стабільні грошові надходження до клану, в якому він зараз перебуває.
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
2
Blaster Pistol
У Вашому інвентарі тепер завжди буде надійний пістолет-бластер.
Куди меч не дотягнеться - бластер дострелить.
Тим, хто вміє стріляти він завжди стане у пригоді.
Jetpack
У Вашому інвентарі з імовірністю 10% з'являється Jetpack.
1
Nanosuit
Special: health regeneration, strong melee damage & knockback

Секретная разработка имперских наемников. Нанокостюм повышающий выносливость. Был украден со складов империи мандалорианцами.
3
Bones
Special: damage +50%

Викрадений з храму жертвоприношень Культу Смерті, меч пронизує Темна Сторона Сили! При проникненні в тіло суперника, виплескує руйнівні потоки плазми, що спалюють кістки і кров живих істот.

Не можна використовувати як два меча в дуалах. Тільки один в правій руці.
Golden Lotus
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Юний джедай Анкі Тао-Лі завжди був романтичною та творчою натурою, що яскраво виразилося на створенних ним світлових мечах. Світловий посох з дюрасталі всередині, отримав гарне срібно-золоте покриття з цікавими золотими абстрактними візерунками. Меч отримав назву "Золотого Лотоса", адже саме цією квіткою любувався Анкі, коли йому в голову прийшла ідея форми рукоятки свого меча. Після смерті джедая, меч потрапив у руки його переможця, одного із ситхів, проте він так і не зміг покорити силу вкладену творцем у меч і продав його цінувальникам гарних речей за кругленьку суму, а згодом меч потрапив на аукціон чорного ринку на Нар-Шадда.
Aggression
Глефа цієї моделі була розроблена спеціально для ситхів- асассинів для роботи в особливих умовах. Відомо, що немає більшого клопоту для ситха-вбивці, аніж пара улюбленців-ісалімірі на руках у жертви. В таких умовах застосувати світловий меч досить складно, а всі інші переваги Сили вже не здатні допомогти. Саме цей факт змусив ситхів створити спеціальну зброю для боротьби в умовах відсутності зв'язку з Силою. Оригінальність ідеї полягала в тому, що до світлового посоха приєднали пару лез із кортозису, якими з легкістю можна було прирізати жертву, а бо ж просто вилити свій гнів на ненависних ісаламірі.
3
Champion of The Tournament
"SEGS Championship"
Candy cane
Restores one time 100% of your health on activation on any server except OD and Pure OB games.
Новорічне печиво
За успішне виконання новорічного квесту 2020!

Цей артефакт - новорічне печиво, яке є смачним додатком до новорічного столу його власника!
Tutorial

Ось аматорський відео-туторіал, який складається з двох частин. Перший раз відкрив програму по зніманню з екрану і ну... одним словом там є все, що потрібно)

P.S.: Забув сказати, там в 2 частині, коли я заходив, щоб подивитися, як воно виглядатиме в грі і когось замочити - відеосупроводу немає, я просто не знав, що воно не знімає екран гри, тому там лишився лише звук: довга і нудна доріжка, тому раджу її не дивитися і зекономити час)

P.P.S.: Ні, я не буду працювати над оформленням відео у зв'язку з моєю лінню та тим, що всеодно займатися саберомоделінгом будуть одиниці. А тим, хто хоче цим займатися цього буде більше ніж достатньо)

P.P.P.S.: Так, моделювання - це довга і кропітка робота, якщо ви думали, що зробити меч - це лічені хвилини, то ви дуже сильно помиляється)

Цю повідомину відредагував Ralf: 12.1.2011, 17:40
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 12.1.2011, 18:31
Пост #10
Товариш
Репутація:   550  
Neutral
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 31.3.2009
Класний туторіал) І ще хочу порадити: якщо вам трішки набридає тицяти на кнопочку щоб воно додавало по 0.1 довжини, то можна її затиснути і водити курсором(вверх і вниз), тоді все виходить набагато швидше ad.gif
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 2.2.2011, 16:25
Пост #11
Свояк
Репутація:   646  
Базікало
Neutral
Level 1
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 26.12.2010
з*явилося питання: а шейдери на рукоятку можна додати?
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения
post 2.2.2011, 18:34
Пост #12
Кибернетик-романтик
Репутація:   706  
Order of Anfor
Level 1
Rank:Guardian
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 1.11.2007
2
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Дуже дякую!
За розвиток магазину мечів і скінів
Офіційна велика подяка від порталу XJedi

Автоматично зменьшує термін покарань на серверах за порушення правил на 75%
Модератори видають меньші на 75% терміни покарань на форумі за порушення правил.
Прохання до суддів і модераторів проявляти особливо велику лояльність при розгляді скарг від власника цієї подяки!
1
Iron Man
Special: shield regeneration (25pt)

Кібернетична броня, аналогів якій немає у всьому всесвіті! Завдяки внутрішньому реактору що працює на палладії, вона постійно генерує навколо вас магнітне поле, що бере частину атак на себе.
Не рекомендується використовувати надто довго. Випромінювання палладію шкідливе для здоров'я.
4
Cherche-Coeur Gold
Ці мечі були виковані з чистого золота, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Cherche-Coeur Silver
Ці мечі були виковані з чистого срібла, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Golden Lily
Special: inhibits enemy legs and saber speed by -20% for 10 sec after each hit.

Цей меч створив Анкі Тао-Лі, юний джедай-лицар, коли зрозумів, що звична для нього форма Атару, якою він користувався зі своїм світловим посохом, вже не дає тих переваг, що раніше. Тоді він вирішив створити простий світловий меч, зручний для його нової форми бою - Соресу. Меч отримав назву "Золота Лілія". Після смерті творця, меч потрапив на чорний ринок.
Verpine's Trick
Special: steals enemy armor shield by one hit and adds 50% of it to saber owner!

Меч був створений джедаєм-вигнанцем, що належав до раси верпінів - комахоподібних розумних істот з астероїдних полів Роше. Верпіни ще з часів Старої Республіки славилися своїми технічними винаходами, зокрема найпотужнішими персональними енергетичними щитами. Творець цього меча зміг пережити Наказ 66 і сховатись на просторах Галактики. Хто зна, чи й не завдяки хитрому пристрої, який через промінь світлового меча викачував енергію зі щитів ворога.
Можна, только шейдера ложаться не на модель, а на текстуры, и принципиально программе все равно что это за текстура: стена, меч или рыльце вашего персонажа =)
В общем, шейдера аналогичны скиновым, только используються как правило разного рода металлические блески, в отличие от скинов, где часто используться шейдера для тканей, блеска кожи и т.п.

Классический:
models/weapons2/saber_folder/texture_name
{
q3map_nolightmap
//Основная текстура
{
map models/weapons2/saber_folder/texture_name
blendFunc GL_ONE GL_ZERO
rgbGen lightingDiffuse
}
//Подкладка
{
map models/weapons2/saber_folder/texture_name_spec
blendFunc GL_SRC_ALPHA GL_ONE
detail
alphaGen lightingSpecular
}
//Текстура блеска
{
map models/weapons2/saber_folder/enviro
blendFunc GL_DST_COLOR GL_SRC_COLOR
detail
tcGen environment
}
}

Цю повідомину відредагував Neltharion: 2.2.2011, 18:37
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения

Тема закрытаОткрыть новую тему
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

 




Текстова Версія UAGALAXY © 2006 - 2020 Поточний час: 28.3.2024, 13:38