Тема закрытаОткрыть новую тему
> Подолання Нерозсудливості, REP-holocron
post 8.2.2012, 19:59
Пост #1
Друзяка
Репутація:   2429  
Republic
Level 1
Rank:Citizen
A.F.: (0)
A.JA.: (0)
З нами з: 22.2.2008
3
VIP Holocron
Відкриває доступ до заповнених серверів XJedi Academy.
Дає 50% знижки на створення Офіційних Битв.
Дає 50% знижки при купуванні зброї і спорядження на серверах XJedi Academy.
Дає 25% знижки при купуванні XJA-кольорів
Зменшує абонплату свого клану на стандартному тарифі
Clan Finance Support Holocron
В фонд клану власника цього голокрону щодня надходить +100 CUAG.
Власник цього голокрону турбується про стабільні грошові надходження до клану, в якому він зараз перебуває.
Вагомий аргумент у запрошенні його до свого клану!
Дуже дякую!
За сили і час вкладені у створення трейлеру XJedi, за відео до нового клієнта XJedi
Офіційна велика подяка від порталу XJedi

Автоматично зменьшує термін покарань на серверах за порушення правил на 75%
Модератори видають меньші на 75% терміни покарань на форумі за порушення правил.
Прохання до суддів і модераторів проявляти особливо велику лояльність при розгляді скарг від власника цієї подяки!
2
E11 blaster gun
У Вашому інвентарі тепер завжди буде автомат імперських штурмовиків E11.
Часом бувають випадки, коли покосити ворогів хорошою чергою буде дуже доречно.
Seeker
У Вашому інвентарі з імовірністю 33% з'являється Seeker.
2
Cherche-Coeur Gold
Ці мечі були виковані з чистого золота, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
Cherche-Coeur Silver
Ці мечі були виковані з чистого срібла, вивезеного з Хоту ще з часів Старої Республіки, спеціально для переможців галактичного турніру SEGS. Нині ці мечі знаходяться в руках тих, хто зробив вагомий внесок в розвиток порталу.
3
Olympic Games 10 Years Gold Medal
Золота медаль за перемогу в турнірі двох мечів на Олімпійських Іграх в честь 10-річчя порталу XJedi
Olympic Games 10 Years Gold Medal
Золота медаль за перемогу в гонках на Олімпійських Іграх в честь 10-річчя порталу XJedi
XJedi футболіст
Гравець бере участь у реальних спортивних сходках порталу де грають в футбол


Не емоції, а спокій.
Не неуцтво, а знання.
Не пристрасть, а безтурботність.
Не хаос, а гармонія.
Не смерть, а Сила.


Свого часу Джордж Лукас створив всім нам добре відому сагу під назвою "Зоряні Війни". Він і ще купа людей вигадали світлові мечі (що й досі лишаються найкрутішою штукою в кінематографі), повстанський Альянс, галактичну Імперію, Дарта Вейдера, Евоків, Зірку Смерті, ще більшу Зірку Смерті, блакитне молоко Банти та R2-D2. Також він вигадав цілу галактику, в якій впродовж тисяч років створені ним дві сторони були змушені вести одвічний конфлікт між собою. Конфлікт між Імперією та Республікою. Конфлікт між Джедаями і Ситхами. Конфлікт між добром та злом. Все це нам відомо, цей портал є тому підтвердженням. Тим не менше, багато хто з користувачів ЮАГу і відноситься до Зоряних Війн як до цілковитої вигадки. Мовляв - "це лише гра" багато хто знімає з себе відповідальність за свої дії і поведінку. А дарма. Так, це справді лише гра та форум, само собою це важливо розуміти. Але створюючи Орден Джедаїв Джордж Лукас аж ніяк не вигадував ті основні принципи, на яких будувалось їхнє вчення та їхні погляди на життя, він просто запозичив їх з нашого життя, з нашої історії, з встановлених норм нашої цивілізації. Це вже наділяє всі ЗВшні фільми, книги, ігри, пісні, картини і тд якимось життям, якимось сенсом. Сенсом якраз достатнім, щоб навіть завдяки цьому порталу хтось із нас міг засвоїти якийсь важливий життєвий урок.

Цей голокрон з самого початку задумувався як невеличкий монолог з кількома гарними цитатами, який можливо комусь допоміг би відіграти роль "канонічного" Джедая на порталі, особливо новачкам. І це цілком доречне бажання, адже станом на сьогодні в рази побільшало холліварів та суперечок що виникають на рівному місці. І вони якщо не зіпсують вам настрій, то принаймні залишать неприємний осад. Тому думаю варто пролити світло над деякими запитаннями саме тут, аніж на новому скликанні Ради/Сенату в процесі Республіканець проти Республіканця. Отже, в Конституції Республіки і особливо в Кодексі Ордену Джедаїв є кілька чітко сформульованих правил, які порушувати гравець немає права. Щойно кандидат на вступ офіційно приєднується до Республіки, він добровільно накладає на себе ці обмеження. Перш за все ці обмеження стосуються поведінки джедая в бою. В кодексі чітко сказано, що забороняється:
Атака невооруженного не агрессивно настроенного игрока (кроме членов клана Империя, а также членов кланов, официально находящихся в состоянии войны с Республикой)
або
Неадекватное поведение(публичные ссоры, нецензурные выражения, провокации и т.п.) на игровых серверах/на форуме

Ці правила закликають Республіканців поводитись гідно, бути гарними послідовниками канінонічного Ордену та Республіки. Та визнаймо, дотримуватись цих легких правил легко лише доти, допоки на обрії немає пристойного подразника. Проблема полягає в тому, що гравцям кажуть поводити себе згідно з правилами. І дійсно, більшість гравців стараються певний час просто дотримуватись норм. Але при перших же "випробуваннях" вони швидко зриваються, бо важко дотримуватись дурних кланових правил коли ти ображений, злий, засмучений або роздратований. Ми керуємось інстинктами, в той час як весь фундамент Ордену Джедаїв будувався на розумінні цих інстинктів і контролю їх. І тому приходить розуміння, що перш за все варто зрозуміти навіщо ці правила взагалі були написаними і що вони собою являють.

Давайте почнемо з простого - зі стереотипів.


Джедаї повинні запам'ятати, що хоча вони здатні
використовувати Силу, це не робить їх кращими за інших,
тих, хто цього робити не може. Джедаї стали джедаями
тільки тому, що хтось наважився їх навчити, а не тому,
що вони в чомусь перевершили інших, і майстер-джедай
став майстром лише тому, що відмовився від почуття
власної значущості та підкорився волі Сили.


Кожен з нас неодноразово чув таке жахливе словосполучення як "підла гра".
Але більшість вкладає в нього своє суб'єктивне розуміння підлості. Дехто може вважати, що атака з-за рогу на сервері КС є порушенням кодексу Ордену Джедаїв. Інші вважатимуть, що вбивство їх зі снайперської гвинтівки на ФФА є дуже підлим трюком, або й проявом боягузтва, цитую: "задолбал! мы только на мечах..!". Хтось вважатиме використання гріпу підлістю, а хтось вважатиме використання протекту гріхом рівноцінним йому за тяжкістю. Комусь не подобається прокрутка, а комусь червоний\жовтий\синій стилі. Комусь завжди щось не подобається, з цим варто змиритись. Я на порталі вже не один рік і також дуже часто чув про честь і її прояви в бою. Дуже часто чув про те, яким саме має бути Республіканець\Джедай. Чув як вони мають грати. Як вони мають вимкнути меч ось саме зараз, не атакувати ось тепер, не перемагати з допомогою ось цього і не заважати робити ось так. І такі коментарі гравці відпускають не лише в нашу сторону, а й в сторону будь-якого гравця стиль гри якого їм не подобається. Але дуже й дуже рідко я зустрічав людей, які могли просто змовчати. Тих, хто поважав суперника просто таким, яким він є. Поважали його стиль гри, його право вибору і не нав'язували опоненту своїх перекручених і збочених переконань. Просто не діставали і не намагались помститись опоненту лише за те, що він використовує прокрутку чи якийсь інший удар. Не намагались образити його за це, не намагались одразу перемогти його в якості покарання, не намагались розізлити його.
На мою думку є кілька факторів, що можуть викликати агресію у гравців.

- По-перше, це відхилення від норм. В будь-якому маленькому суспільстві є щось, що просто усно було прийнято більшістю гравцями за норму для зручності. Це полегшує гру. Уявіть, якби 10 відсотків гравців використовували переважно синій стиль на одному мечі, ще 10% надавали перевагу виключно половинці на глефі, ще 10% використовували червоний стиль, ще 20% - жовтий. Інші 50% використовували б абсолютно все з вищезгаданого в додаток до репітеру та рокетлаунчера. Хаос. Натомість ввівши кілька обмежень ми зараз чітко усвідомлюємо що очікувати від опонента і що він очікує від нас. Ми знаємо над чим працювати аби покращити власні навички, що в подальшому надасть перевагу в бою. Опонент знає теж саме. Все чесно. Або принаймні зручно. Тому не треба виходити з себе коли на портал повертається гравець з 2007-го року чи приходить новий з іншого порталу і починає всіх шинкувати жовтим стилем - для нього це норма, але скоро він призвичається до нових правил.

- По-друге, нас часто підставляє наше невігластво. Очевидно, що не маючи якогось сталого враження стосовно характеру нашого опонента і перебуваючи в буркотливому настрої ми за підлість автоматично будемо сприймати абсолютно все від чого помираємо або через що нам просто незручно грати\ми не можемо перемогти. Наприклад хто з ЮАГівців дійсно вибухне гнівом, якщо пан Гайдамака атакує його жовтим стилем з єдиним мечем? Майже ніхто, хто, власне, Гайдамаку знає. Викличе ступор чи здивування - так, але гнів? Гаразд, а якщо це зробить невідомий йому гравець? Ну, то цей гравець ймовірно покидьок, треба його провчити.) Але не забуйте, що ДЖА, імхо, добре збалансована гра. Проти гріпу є абсорб, проти флетчета є протект, проти прокрутки є контратака.

- По-третє, вас справді намагаються загнобити через ваший знак зодіаку. Овенів та риб чомусь частіше від інших.. Таке також буває. _a1.gif

Тобто... якщо ти не знаєш, як проти чогось боротися - зло.
Правильно? Імперія, діарея, сколіоз - зло, бо ти не знаєш,
як проти цього боротися. А якщо знаєш, тоді добро?
© Ralf

Існує така поширена у нас думка:
"під підлістю я мав на увазі гру... коли людина показує через удари свій негатив до супротивника"

Для представника Ордену в першу чергу неважливо що хоче показати людина, важливіше як таку поведінку Джедай має сприймати. Хоч і в меншій мірі, але це досі стосується і інших Республіканців. Ніхто з нас не може точно знати що зараз на думці у опонента. Так як наводити приклади на чужому досвіді є не дуже коректним заняттям, поділюсь тим, за що самому соромно. Наприклад я цілий місяць зі снайперською гвинтівкою на КС переслідував Дірола, бо він підло вбивши мене в раунді де лишився один я проти 4-5 опонентів сказав: "Халява)". Я миттєво луснув бо припустив, що він говорив про мої божественні навички фехтування, хоча зараз вже мені здається, що насправді ці слова були адресовані саме його команді. Йшла запекла боротьба за фраг і лишивши той коментар він скоріше хотів сказати, що йому просто пощастило. Слина летіла в усі боки.)
Розумієте, якщо людина навіть намагається Вас запинати, загнобити, збити з ніг і добити, то не обов'язково з цього робити трагедію. Вам не спадало на думку, що по-іншому він грати не вміє? Може він не знає, що ви зараз кидаєте мишку через усю кімнату в гніві лише через те як він зіграв. Може він не знає, що по-іншому взагалі варто грати. А повинен? Всі ми часом шукаємо якусь тактику епічну щоб отримати перевагу над суперником в більшості раундах. Я колись відкрив для себе половинку глефи на Айс-дуелі _a1.gif Всі виходили з себе і після першого програного раунду йшли, а я просто собі грав, бо отримав що хотів - перевагу в бою. Я не думав, що комусь дуже неприємно грати проти мене, я собі просто грав. Я не намагався когось цим образити, я просто собі грав. І так відбувалось постійно. Вигадаєш щось цікаве і одразу всі починають плюватися, а згодом дехто просто почне грати по-іншому і перевага нівелюється. Тоді знову треба шукати якусь нову комбінацію і все починається спочатку. Це своєрідна гонитва озброєнь і нічого більше. Є й інші нюанси. Пригадую як недавно я проти Неспоя та Земи на ФФА грав. Неспой сам по собі дуже сильний гравець на ФФА, тому навіть 1х1 я не міг втримати баланс вбивств\смертей в рівновазі. Багато що також залежало від сетапу Force-навичок. Він бере force-grip - я мушу брати absorb; він бере флетчет - я мушу брати protect 3-го рівня; він бере mind-trick - я мушу брати force sense і тд. А тут прийшов Зема, взяв grip, force-speed і почав із завидною регулярністю мене розстрілювати зі снайперської гвинтівки поки я перебував в дуелі з Неспоєм. Наздогнати і вбити його було практично неможливим адже він тікав щойно мав менше 90 хп. І змінити свій сетап я вже не можу, бо й так ледве тримаюсь проти Неспоя, і щось протиставити Земі так не можу. Я почав гніватись _a1.gif Але за кілька тижнів до того на форумі в туторіалі писав наступне: Якщо маєте менше 50 хп і 20 броні - тікайте! Ваше життя важливіше за одне вбивство ворога. А якщо ще й в парі з сокланом на сервері перебував, то взагалі просто змагався з ним за фраг. Я чинив ідентично в своє задоволення. І мимоволі дратував гравців навіть не звертаючи на це уваги.
Тому нічого витрачати дарма емоції, краще покличте когось з друзів і провчіть негідників вирівнявши шанси. Не можна битись головою о стіну і скаржитись, що першою дав тріщину саме ваший череп, а не бетон.

«Перше правило поведінки членів Ордену Джедаїв в бою - вижити»


Розумієте, не все що здається пекельним злом є таким насправді. Не всі конкретно Вам щиро бажають зла, просто важливо як ви розціните поведінку опонента. Можна поставитись до нього з розумінням, а можна почати злитись. Але в такому разі пам'ятайте, що тримаючись за свій гнів ми скоріш за все досягнемо такого ж ефекту, як і схопивши розжарене вугілля з наміром кинути його в когось іншого - в кінці кінців точно опечемось ми. Наша злість завжди ґрунтується на чомусь, але дуже рідко ця причина є справді вартою хоч чогось. Відеогра не варта того, щоб справді псувати собі і іншим настрій. А навіть якщо і так, якщо проти Ваc агресивно грають бо не поважають і взагалі вважають Вас негідником, то спочатку треба задати собі питання - уже точно є за що поважати? За красиву кланову приписку? Неможливо подобатись всім, когось ми дратуємо і будемо дратувати лише фактом свого існування. Але це не значить, що вони погані, просто ми не настільки хороші, щоб подобатись абсолютно всім.

«Дружелюбність інших істот по відношенню до тебе
не гарантується . Як і всіх інших, джедая сприймають
або не сприймають в залежності від його поведінки.
Якщо джедай вважає, що він важливіше інших, його
думку ніхто навіть не прийме до уваги» (с) Дуку


Хочу навести далі цікавий уривок з книги на нашу тему:
---
"Помню мини-сдвиг парадигмы, испытанный мной одним воскресным утром в Нью-Йоркском метро. Пассажиры спокойно сидели на своих местах – кто читал газету, кто о чем-то думал, кто, прикрыв глаза, отдыхал. Все вокруг было тихо и спокойно. Вдруг в вагон вошел мужчина с детьми. Дети так громко кричали, так безобразничали, что атмосфера в вагоне немедленно поменялась. Мужчина опустился на сиденье рядом со мной и прикрыл глаза, явно не обращая внимания на то, что происходит вокруг. Дети орали, носились взад-вперед, чем-то кидались, даже хватались за газеты пассажиров. Это было крайне возмутительно. Однако мужчина, сидевший рядом со мной, ничего не предпринимал. Невозможно было удержаться от раздражения. Я не мог поверить, что можно быть настолько бесчувственным, чтобы позволять своим детям хулиганить, нисколько на это не реагировать и вести себя так, будто ничего не происходит. Нетрудно было заметить, что все пассажиры вагона испытывали такое же раздражение. Словом, в конце концов я повернулся к нему и сказал, как мне казалось, необычайно спокойно и сдержанно:
– Сэр, послушайте, ваши дети доставляют беспокойство стольким людям! Не могли бы вы призвать их к порядку?
Человек посмотрел на меня так, как будто только что очнулся от сна и не понимает, что происходит, и сказал тихо:
– Ах да, вы правы! Наверное, надо что-то сделать... Мы только что из больницы, где всего час назад умерла их мать. У меня путаются мысли, и, наверное, они тоже не в себе после всего этого.
Представляете, что я почувствовал в этот момент? Моя парадигма сдвинулась. Внезапно я увидел все совсем иначе, и, увидев все иначе, я стал думать иначе, стал чувствовать иначе, вести себя иначе. Раздражения как не бывало. Теперь уже не было нужды контролировать ни своего отношения к этому человеку, ни своего поведения; мое сердце было преисполнено глубоким сочувствием к нему. В одно мгновение все совершенно переменилось. Многие испытывают подобный значительный сдвиг в мышлении, если сталкиваются с ситуацией, таящей угрозу для жизни, когда сразу же видят свои приоритеты в другом свете или если им приходится выступать в новой для себя роли – в роли мужа или жены, родителя или деда, начальника или руководителя. Можно потратить недели, месяцы или даже годы, работая над Этикой Личности, чтобы изменить свои установки и поведение, и при этом даже близко не подойти к тому самому феномену перемен, который возникает сам собой, когда мы начинаем иначе смотреть на вещи.
Становится очевидным, что для того, чтобы произвести относительно небольшие перемены в жизни, мы можем заняться нашими установками и поведением. Если же необходимо значительное, качественное изменение, тогда придется поработать с нашими основными парадигмами.
Как говорил Торо: "На тысячу обрывающих листья с дерева зла, есть лишь один, рубящий его под корень". Если мы прекратим обрывать листья – работать лишь над установками и поведением – и сразу примемся за корень – те парадигмы, откуда берут начало наши установки и поведение, – то этим как раз и добьемся качественных изменений в своей жизни."
---

І таке трапляється кожного дня. Що в нашому повсякденному житті, що тут. Можливо нам про це не відомо, але комусь хто поряд з нами може бути несолодко і без наших вигаданих проблем.
Але повернімося трохи до теми. Кодекс Ордену Джедаїв складався не лише з Мантри з 5 рядків. Були й інші правила, навіть скоріше вимоги.

Самодисципліна:
  • Подолання зарозумілості
  • Подолання надмірної впевненості
  • Подолання песимістичних настроїв
  • Подолання впертості
  • Подолання нерозсудливості
  • Подолання надмірної цікавості
  • Подолання агресії
  • Подолання зовнішніх близьких відносин
  • Подолання прив'язаностей
Подолання власного почуття незамінності і особливості є досить корисною і необхідною штукою. Більшість суперечок через уражену гординю і виникають. І треба демонструвати гарний самоконтроль аби не піти за емоціями. Хоча замало навіть перестати сприймати себе важливішим за інших. Мене наприклад дуже легко розізлити просто "напавши" на Республіку чи на один з моїх улюблених гуртів _a1.gif Зізнаюсь, цей клан часом я сприймав як уособлення чогось того світлого, до чого варто тягнутись. За своїм походженням Орден та Республіка завжди намагались рухатись до цивілізації напевно, а ідеалізований образ Джедаїв в десятках книг довершив свою справу. А виходить якщо навіть на цьому форумі дехто з задоволенням добровільно обирає роль такого собі негідника, то що ж тоді вже говорити про життя? Адже там все ще важче. Та й не про образ навіть йдеться, не про колір нікнейму і групу на форумі. Про хоч якусь повагу до навколишніх. Якщо комусь не вдається приглушити щире почуття зневаги до когось лише через фраг, то як він це зробить коли на кону <щось "дуже важливе"> ? Але не будемо зайвий раз драматизувати. То про що ми? Не вішайте ярлики на гравців.. занадто швидко _a1.gif Така поведінка властива багатьом новачкам, що є гарним прикладом перекрученого патріотизму.


Джедаї не борються заради миру. Це всього лише девіз, настільки ж невірний і збиваючий з пантелику, як і всі інші девізи. Джедаї борються за цивілізацію, так як тільки цивілізація створює мир і спокій.
(с) Мейс Вінду

«Коли джедай погано поводиться на публіці, свідки цього можуть вирішити:
«Раз цей джедай представляє цілий Орден, ніхто з джедаїв не заслуговує поваги».
Зустрівши іншого джедая, який веде себе краще за першого,
та ж особа може подумати: «Чи не означає це, що половина джедаїв - хороші,
а половина - погані?». Зустріч з третім джедаєм, який веде себе так само
добре як і другий, дозволить тій же особі задатися питанням: «Може бути,
перший джедай був винятком?» Таким чином, тільки хороша поведінку декількох
джедаїв може довести, що погана поведінка одного джедая була винятком.
Тобто багатьом джедаям доводиться виправляти помилку одного».
(с) Одан-урр


Хоча цими словами я згоден не повністю _a1.gif Звісно треба тягнутись до ідеалу, подавати іншим гарний приклад і так далі. Але все одно хтось буде тлумачити ваші дії по-своєму. Один сатирист музикант, котрий постійно називає свій гурт найкращим гуртом на землі (Кайл Гас, Tenacious D), сказав: "Вся суть в тому, щоб вдавати з себе надзвичайно крутого перця. Насправді ми звичайні 2 пияки, котрі люблять грати на гітарах. Щойно хтось подумає, що ми справді сприймаємо себе занадто серйозно, вся ідея одразу перестане працювати і люди перестануть отримувати задоволення." Варто усвідомлювати, що часто надмірна кількість пафосу чи грубості в розмові не є ознакою неповаги чи презирства. Я наприклад єнотами багатьом гравцям на ФФА погрожував... Часом це невдалий жарт, іншого разу просто іронія. А в деяких випадках і захист від тролінгу. Просто не у всіх нас настільки гарне почуття гумору, щоб кожного разу жартувати вдало. Було на КС кілька років тому.. Гравці обговорювали якийсь фільм і я поцікавився який же саме. Спеллман каже: "Темний Рицарь", про Бетмена) - Я в свою чергу: "Ну не хочеш казати - то й не кажи. Нащо глузувати?" Я тоді чомусь був впевнений, що він, негідник, на моє питання не відповів. Ще й перепитує: "Ты о чем?))". А згодом десь побачив трейлер _a1.gif Інколи можна ненавмисне образити співрозмовника, таке буває кожного дня. У деяких людей така манера спілкування просто стає за замовчуванням основною. Як в таких випадках кажуть 6 й 7 правило Ордену:
  • Вчись бачити очевидне
  • Вчись розпізнавати сумнівне (бачити не очевидне)
Священні війни!



Ми могли стати свідками наступного звинувачення:
Здружився з нашими ворогами з якими в нас перманентна війна і вважає їх друзями! Спалити!

Вся ідеологія Ордену побудована на повазі та розумінні до оточуючих. Якщо хтось вважатиме поганим саме те, що в Республіканця можуть бути гарні відносини з номінальним ворогом, то чекаймо біди. Ніяка адекватна людина не бажає зла своєму так званому "опоненту", відтак чому б не потеревеніти з Імперцем на сервері, чи може й в реальному житті?) Хтось міг товаришувати з кимось і до ЮАГу, не міняти ж свого ставлення до нього тепер. Не ворогів треба ненавидіти праведним гнівом, а свою державу любити ) Навіть в часи найлютішої різанини як в було в бета-версії ГВ не треба впадати до крайнощів. Ну, тема й так вже вийшла довшою ніж мала бути, чим суттєво зменшила число тих, хто її прочитав. Але вона могла б вийти ще довшою, це важлива тема. Практично більша половина гравців на ЮАЗі - це школярі. Я статистичне опитування звісно не проводив, але як мінімум більшість потрапляють на ЮАГ ще поки навчаються в школі. Дехто з них лишається на порталі на добрих кілька років. Багато хто буквально дорослішає разом з порталом. Кажуть характер у людини формується в перші 5 років і тут ми вже безсилі, та й не маємо права змінювати чиїсь погляди на ті чи інші речі. Але ми впливаємо на світогляд людини, яка приділяє хоча б кілька годин на тиждень спілкуванню з нами протягом кількох років на серверах чи на форумі - це неминуче.


Цю повідомину відредагував Lotr: 27.1.2014, 20:08
Пользователь в офлайнеОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы+Ответить с цитированием данного сообщения

Тема закрытаОткрыть новую тему
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

 




Текстова Версія UAGALAXY © 2006 - 2020 Поточний час: 28.3.2024, 12:36